ש-י-ק-ש-ו-ק-ו-ל!

אז ככה. זה כבר יושב לי הרבה זמן והנה זה בא. פרדס חנה כרכור מתמרקת לקראת הבחירות. בערך על כל גדר שניה, אתה רואה שלט מפוליאסטר שמסביר לך "שלגעש בוחרים בני פתקים" או "שזה הזמן של עמנואל מצליח", והמהדרין הם כמובן אנשי ש"ס שרוצים להחזיר עטרה ליושנה ומסבירים לך שמעכשיו "אין דתיים, אין חילוניים, כולנו יהודים". וזה כמובן פרוש על יריעת פוליאטלן, שמחוברת לשני אקליפטוסים. האמת היא שהקרב סגור. געש יהיה ראש המועצה. השאלה הנשאלת היא כמה חברי מועצה הוא יוכל להכניס בקדנציה הזו למועצה כדי שיהיה לו שקט תעשייתי. הוא רוצה שמונה. יש במועצה 15 כסאות. אם יהיה לו רוב הוא יהיה מלך. עכשיו ,רק שתבינו אני לא בונה על געש גדולות ונצורות. געש הוא לא איש של מהומות. אין לו ממש חזון. הוא איש מעשה. הוא בונה כיכרות, מרחיב רחובות, מסדר תאורה. תשתיות. עושה מה שלא עשו פה שנים. בהחלט מגיע לו קרדיט. אבל געש לא יילחם כדי שבית פתוח יפעל בשבת, או שבתי קפה יהיו פתוחים בשבת. מהבחינה הזו, פרדס חנה כרכור נמצאת הרבה שנות אור אחרי המאבקים שהתחוללו באמצע שנות ה-80 , ליד קולנוע היכל בפתח תקוה, ושינו את פני מערכת היחסים חילונים- דתיים במדינה לבלי הכר. ועדיין אין במדינת ישראל את השלווה של "איש תחת גפנו ותחת תאנתו". געש גם לא נלחם עבור האקליפטוסים, עד שהעירו אותו. והוא גם לא נלחם עבור השיקשוק.

השיקשוק, שאת היעלמותו, שלא לומר,התאיידותו אל המרחב הקיברנטי, ביכיתי קשות. השיקשוק, שבעינַי מסמל את כל הטוב של פרדס חנה וכרכור. את היופי. את הקהילתיות, את היכולת של הילדים לנהל סחר- מכר משלהם, ולקבל הסתכלות אחרת על הדפוסים שנוהגים כיום במדינה. כמו גם על כסף. מקום מפלט וגעגוע לשפיות אמיתית. יריד פלאים. השיקשוק הזה ירד בקדנציה של געש. ולא משנה עכשיו מהן הסיבות: בירוקרטיה, מאבקים מפלגתיים, רצון להתנגח. העובדה היא שהשיקשוק ירד מהבמה. עוףהחול שחזר והנץ כמה פעמים במספר גלגולים, מוצא את עצמו קבור. בואדי. ועל מה ולמה? בגלל מספר חברי מועצה שהחליטו עבורינו. החליטו שאי אפשר, שזהו, שנגמר. וכולנו- כן כ-ו-ל-נ-ו. לוחמי חפש בעיני עצמינו, אינדיבידאוליסטים, חלוצים ובוחני תחומים חדשים, קוראי קלפים ומחפשי הילות, בוני מנדלות,מתקיני וילונות, יוצרי גינות אקולוגיות, יצורים תבוניים שוחרי חיים ואיכות הסביבה- יושבים כמו  חבורה של שמוקים ושותקים. כאילו כלום, כאילו לא היה , כאילו אין געגוע.

 לא מספיק שלקחו לנו את סיני, לא מספיק שלקחו לנו את היערות והפרדסים והבורות בכביש, לקחו לנו את השיקשוק. אז זהו, שלא עוד. בדומה לקריאתו המפוארת של מרשל פטן "הם לא יעברו" , אנחנו נקרא בקול : ש-י-ק-ש-ו-ק-ו-ל.רוצה לאמר: מעכשיו, אם געש רוצה את הקול שלי, או מישהו אחר, שיתחייב בפני קבל עם ועדה, שהוא מחזיר את השיקשוק, ובלי פוילישטעיק. בכתב. גם אנחנו רוצים להחזיר עטרה ליושנה, כולנו יהודים לא?.

עכשיו אני עומד לגלות לכם סוד. יש לנו כח. הרב ה כח ומתי בדיוק הכח הזה בא לידי ביטוי. נדמה לי שאני שומע את התשובה, בירכתי הקהל. כן, אתה שם, בקצה. מה אתה אומר? "לפני בחירות". דוז פאווה. נכון . בדיוק עכשיו כשצריכים אותנו , צריכים את הקול שלנו. געש רוצה להטות את לשון המאזניים, שיתכבד ויעשה מעשה. ישיב את השיקשוק, ישיב את כבודו האבוד. בואו נעשה חישוב קטן: בפרדס חנה כרכור, יש 35,000 תושבים, לעשרים אלף יש זכות בחירה, חצי מהם יצביעו, זה אומר 10000 מצביעים במקרה הטוב. אם תחלקו את זה ל-15 מושבים תגלו שכל מושב במועצה שווה666.66 קולות. מספר קצת בעייתי ה-666 הז., נעגל ל-667 קולות. שלכם. כן. הכח הוא אצלכם. ההצעה היא כזו: אנחנו נחתום על עצומה שקוראת להשבת השיקשוק. 667 קולות. שכולם אומרים דבר אחד: רוצים להגיע בשישי הראשון בחודש דצמבר בחזרה לוואדי. ושאף אחד לא יתערב ולא יפריע, יהיה בסדר. מה שהיה הוא שיהיה ואם צריך קצת לסדר את הדברים מבחינה בטיחותית (בלי בלוני גז), אז נדאג גם לזה. ססגוני וצנוע. זה מה שנקרא שעת מבחן או יום פקודה. אחרי זה אף אחד לא יכול להתלונן שלא הייתה לו הזדמנות. זו גם תהיה ההוכחה שמציאות פה במושבה חופשית קובעת את המציאות בחוץ. מציאות בוראת מציאות. קדימה לעבודה.

 ועוד עניין, אם כבר אנחנו כאן. מחירי הדלק. לפני שלושה חודשים מחיר של חבית דלק עמד על 147 דולר. המון כסף, כולם כבר דיברו על 200 דולר לחבית. אפילו תומס פרידמן העיתונאי מספר אחת בעולם, , הזדרז וכבר קבע איך ייראה העולם עם מחיר כזה. מה שנקרא :חמור קופץ בראש". בינתיים, פרידמן ועוד רבים וטובים, רואים איך העולם מתמוטט כלכלית , לא יודעים בדיוק מה לעשות עם זה. מנסים לשפוך כוסות מים, על אש דומה לזו שכילתה את רומא. ומחירי הדלק יורדים. מה זה יורדים: 65 דולר לחבית. כן , כמעט  60% פחות. עכשיו בואו ואני אזכיר לכם: כשהמחיר של הנפט עלה, מחירי הדלק רדפו אחריו, מה זה רדפו, אפשר לומר דלקו אחריו. 7 שקלים לליטר. אז בוא'נה, בעלי חברות הדלק, תעמדו פה בשורה ותורידו עכשיו את המחיר. 4 שקלים לליטר, זה המחיר וגם זה יקר, כי תכלס זה צריך להיות 3.1 ש"ח, אבל בינתיים הדולר עלה ב-19% אחוז, כך ש-4 ש"ח לליטר דלק, זה בסדר. לא נהיה קטנוניים. לא רוצים. אין בעיה. לא קונים דלק. כן, חרם צרכנים. לא נוסעים. או נוסעים כמה שפחות. אופניים ברחבי המושבה (ותודה למע"צ שסידרו את השביל וגם לגעש, שלא יגיד שאנחנו לא מפרגנים כשמגיע). אם אנחנו גרים ב"ארץ השאנטי" כמו שנכתב עלינו לאחרונה במוסף של מקור ראשון- ללמדך שכן יש דיפוזיה בין דתיים לחילוניים והיא עובדת ואף תעבוד טוב יותר ברגע שהדתיים יבינו שלחילוניים חייבת להיות אלטרנטיבה- אז שמכאן תצא הבשורה. "חרם הצרכנים הירוק" הראשון. בכלל שתצא איזו בשורה. בת קול. קול גדול. שיקשוקול.    

גוד בלס פרדס-חנה כרכור.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על ש-י-ק-ש-ו-ק-ו-ל!

  1. רונית הגיב:

    יאללה חתיך, שחרר איזה עוד פוסט באמאשך

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s